Przedszkolaki i Komisariat Małego Policjanta

21.09.2023   Autor: Artur Maras
299---164
Jak bezpiecznie przechodzić na pasach? W jaki sposób udzielić pierwszej pomocy? M.in. tego dowiedzą się przedszkolaki w Komisariacie Małego Policjanta, który powstał w pilskiej komendzie. W przystosowanej dla dzieci salce mundurowi prowadzić będą zajęcia profilaktyczne.

– Jest to pomieszczenie, które w przyjazny sposób ma służyć prowadzeniu zajęć profilaktycznych dla najmłodszych obywateli naszego miasta i powiatu, czyli przedszkolaków i grup wczesnoszkolnych. Będziemy, tak jak do tej pory, przekazywać treści mające na celu budowanie świadomości i bezpieczeństwa dzieci. Szerokie spektrum, bo i bezpieczeństwo w ruchu drogowym, czyli bezpieczna droga do szkoły, bezpieczeństwo podczas wypoczynku czy to ferii czy wakacji – mówi mł. insp. Marcin Kowalski, komendant Komendy Powiatowej Policji w Pile.
Mundurowi będą także uczyć przedszkolaków pierwszej pomocy na specjalnych fantomach i wyświetlać przy pomocy projektora edukacyjne filmiki. Pomieszczenie udało się wyposażyć w niezbędny sprzęt dzięki Stowarzyszeniu Bezpieczny Powiat oraz firmom i instytucjom. Na ścianie pomieszczenia powstało malowidło nawiązujące do zajęć z sierżantem Pyrkiem, czyli maskotką wielkopolskiej policji. Jak zapewniają policjanci, powstanie nowej salki nie spowoduje, że zaprzestaną oni prowadzenia zajęć w szkołach i przedszkolach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group