Piła miastem murali? Będą kolejne w technice 3D

14.09.2023   Autor: Artur Maras
---
Piła stanie się miastem murali? Prezydent zapowiada powstanie kilku nowych. Będzie je malować najprawdopodobniej ta sama ekipa z Poznania, która malowała dwa poprzednie, czyli mural na kamienicy przy skrzyżowaniu ulicy 1 Maja z aleją Piastów oraz przy 11 listopada.  
 
Jak dotąd to Jarocin jest najbardziej wymalowanym miastem w Polsce. Ponad 26 tysięczne miasteczko ma już kilkadziesiąt takich naściennych malowideł. Powstała nawet specjalna trasa do zwiedzania i podziwiania tej formy streetartu. Piła, póki co ma ich kilka, ale powstaną kolejne i może wyprzedzimy Jarocin. Ostatni mural powstał przy skrzyżowaniu 1 Maja z aleją Piastów. 
 

 
Ta sama ekipa artystów z Poznania będzie w Pile malować dalej. Teraz dokończyli ten, a w ubiegłym roku wszystkich zachwycił mural 3D na kamienicy przy ul. Piłsudskiego. Gdzie będą kolejne?  
 
- Mamy kilka takich lokalizacji. One są na naszych budynkach, powiedziałbym w dobrych miejscach, gdzie czas i II Wojna Światowa przerwała jakiś ciąg obiektów, które tam stały - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. 
 
Miasto, póki co nie chce zdradzać konkretnych lokalizacji. Trwają ustalenia z konserwatorem zabytków. Wiadomo jedynie, że nowe murale 3D powstaną w centrum miasta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group