Kluby wycofują się z rozgrywek...

06.09.2023   Autor: Mateusz Manthai
751---315
Ruchy zespołów w ligach piłkarskich regionu. Część klubów wycofała się z rozgrywek, zaczynając granie w niższych ligach. Część wraca na boiska po latach przerwy.  
 
- Niektóre kluby się wycofują, ale są też takie kluby, które wracają po latach - mówi Adam Luboński, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. 

Ostatnie lata dla klubów piłkarskich w regionie były ciężkie. Wzrost kosztów wyjazdów na mecze czy koszty utrzymania boisk drenują konta zespołów. Samorządy, ze względów finansowych, również nie pomagają tak, jak jeszcze jakiś czas temu. W efekcie kluby wycofują swoje zespoły z rozgrywek.  

- Na całą Wielkopolskę generalnie takich wycofań związanych ze spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej nie ma dużo. Więcej jest takich wycofań po prostu całkowitych - dodaje Adam Luboński. 

Jednym z takich przykładów jest drużyna Drawy Krzyż. Zespół na początku sezonu 2022/2023 wycofał się z rozgrywek pilskiej klasy okręgowej. Teraz po roku przerwy i uporządkowaniu wielu spraw piłkarze znów wybiegli na boisko, zaczynając od najniższej ligi – B klasy.  
- W zasadzie z tego się nic nie ma, tylko ogromną satysfakcję. Poświęcamy czas, który można byłoby spożytkować inaczej, może pracować. Jest to czas, który spędzamy poza rodziną - tłumaczy Piotr Kujawa, członek zarządu Drawy Krzyż. 

W tym sezonie swojej chęci do gry w IV lidze nie zgłosiła Iskra Szydłowo. Podobnie postąpili działacze grającego w V lidze Orkanu Śmiłowo. Oba zespoły rozpoczęły więc rozgrywki o dwie ligi niżej. Iskra w klasie okręgowej, a Orkan w A klasie. Do gry po 9 latach przerwy wróciła natomiast Krajna Sławianowo.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group