Wieczorny mityng lekkoatletyczny. Pojawią się gwiazdy

24.08.2023   Autor: Artur Maras
1073---416
Gwiazdy lekkoatletyki ponownie będą zachęcać pilan do biegania. Na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei na Wieczornym Mityngu Lekkoatletycznym pojawią się maratończyk stulecia Jan Huruk oraz rekordzista Polski w biegu na 200 metrów, mistrz i wicemistrz Europy Marcin Urbaś.

To już trzecia edycja wieczornego biegania na stadionie powiatowym w Pile. Impreza rozpocznie się w piątek o godz. 19:30 rodzinnym biegiem.

– Jest to bieg otwarty dla wszystkich. Zapraszamy rodziny, dzieci, starszych, młodszych – wszyscy mogą w nim brać udział. Honorowym starterem tego biegu jest Marcin Urbaś, znany wszystkim nasz wspaniały lekkoatleta – mówi Krzysztof Burmer, dyrektor sprzedaży Asta-Net.Oprócz aktualnego rekordzisty Polski w biegu na 200 m, wśród zaproszonych olimpijczyków jest także maratończyk stulecia według Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, czyli Jan Huruk. Na pilskim stadionie pobiegną również: dwudziestokrotny mistrz Polski w biegach długich – Rafał Wójcik oraz sześciokrotny mistrz Polski w biegach średnich – Michał Bartoszak. Na pozostałe biegi, a będzie ich łącznie 10 należy się wcześniej zapisać.
– Najlepiej wejść na facebooka Stowarzyszenia Biegaczy Powiatu Pilskiego i tam znajdzie się link do zapisów. Wszystkie biegi są bezpłatne. Nie ponosi się żadnych kosztów. Jeśli ktoś zapomni o tym i będzie chciał zapisać się na godzinę czy dwie przed startem tak do 19, też będzie taka możliwość – tłumaczy Adam Żukowski, współorganizator, były mistrz Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami i wicemistrz młodzieżowy.

W jednej z konkurencji pobiegną także osoby z niepełnosprawnościami, w tym wicemistrzyni świata Magdalena Andruszkiewicz, Zofia Kałucka oraz Artur Krzyżek. To również rekordziści świata we frame runningu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group