Lewica wybrała swojego lidera w wyborach w naszym regionie

21.08.2023   Autor: Redakcja
985---705
-Jednomyślnie i na zasadzie absolutnego konsensusu przyjęliśmy listy wyborcze Lewicy - powiedział współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Z pilskiego okręgu wyborczego z numerem jeden na liście lewicy wystartuje Dariusz Standerski. Co z dotychczasowym posłem tego ugrupowania, Romualdem Ajchlerem? 

Liderzy Nowej Lewicy przedstawili listy wyborcze w wyborach do Sejmu i Senatu. Jak informowaliśmy kilka dni temu z pilskiego okręgu do izby niższej parlamentu o mandat ubiegać się będzie Dariusz Standerski. Ten pochodzący z Rożnowa pod Obornikami polityk już raz kandydował do Sejmu z okręgu nr 38. Cztery lata temu również był pierwszy na liście. Wtedy więcej głosów zdobył, będący drugi na liście, Romuald Ajchler i to on został posłem. Według naszych informacji tym razem doświadczony parlamentarzysta nie będzie ubiegał się o poselskie ławy. 

Liderka list Nowej Lewicy w okręgu nr 40, obejmującym m.in. powiat wałecki została dotychczasowa posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska
 

- Kiedyś w tym gronie obiecywaliśmy, że wrócimy do Sejmu. W tej chwili mówię: będziemy współrządzili! Będziemy współrządzili z naszymi braćmi i siostrami na opozycji. Przyjęliśmy w tej sprawie proste zasady, nie będziemy atakowali żadnych partii opozycyjnych, ale będziemy wspólnie występowali tam, gdzie zajdzie taka potrzeba. Pakt Senacki jest tego sygnałem. Wzywamy w sposób przyjacielski i z otwartym sercem naszych przyjaciół do podpisania Paktu Sejmowy - apelował Czarzasty. 

Lewica jako członek Paktu Senackiego w pilskim okręgu nr 88 nie wystawiła własnego kandydata do Senatu. Poparła kandydaturę Adama Szejnfelda, zgłoszonego przez Platformę Obywatelską. 

fot. Dariusz Standerski/facebook

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group