Magdalena Andruszkiewicz zdobyła potrójne złoto!

26.07.2023   Autor: Redakcja
236---39
Magdalena Andruszkiewicz trzy razy stanęła na najwyższym podium podczas międzynarodowych zawodów Frame Running. XXVI zawody zakończyły się w Kopenhadze. Pilanka wygrała wszystkie swoje biegi w klasie T72.

Zawodniczka z Piły kilka lat temu przeszła rozległy udar mózgu. Tancerka i malarka znana pod pseudonimem "Wiecznie bazgrająca" otarła się o śmierć. Niespełna 30-letnia dziewczyna w ramach rehabilitacji zajęła się tą dyscypliną. Frame Running, to adaptacyjna dyscyplina lekkoatletyczna, przeznaczona głównie dla osób z zaburzeniami koordynacji i równowagi, jak choćby porażenie mózgowe. Sportowcy używają trójkołowej ramy do biegania, z siodełkiem i podparciem ciała, ale bez pedałów.
Magdalena Andruszkiewicz jest podopieczną fundacji Złotowianka, a jej wyjazd na zawody sfinansowało miasto Piła. Zawodniczka biegła na dystansie 100, 200 i 400 metrów i na każdym była najlepsza. Grupa naszych zawodników z regionu przywiozła z Danii łącznie 8 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale.

Na początku lipca zawodniczka z Piły zdobyła w Paryżu tytuł wicemistrzyni świata. Pisaliśmy o tym TU.