Magdalena Andruszkiewicz wicemistrzynią świata!

09.07.2023   Autor: Redakcja
322---962
Magdalena Andruszkiewicz wywalczyła srebro w wyścigu na 100 metrów w kategorii T72 na paralekkoatletycznych mistrzostw świata w Paryżu. Szóste miejsce zajęła Zofia Kałucka. Obie zawodniczki są trenują w sekcji sportowej Frame Running w Pile i są podopiecznymi Fundacji Złotowianka.
Podczas trwających w Paryżu paralekkoatletycznych mistrzostw świata obie zawodniczki Frame Runnigu z Piły startowały w niedzielnym finale na 100 metrów w kategorii T72. Znakomicie spisała się w szczególności Magdalena Andruszkiewicz. Pilanka uzyskała czas 18,20, który jest nowym rekordem Polski! Lepsza okazała się jedynie Maria Strong z Australii (17,07). Brąz trafił do Judith Tortosy Vily (18,90). Na szóstym miejscu została sklasyfikowana Zofia Kałucka – 19,89 to jej nowy rekord życiowy.