KP Piła i Pogoń Łobżenica walczą w barażach

23.06.2023   Autor: Redakcja
1550---582
Pierwsze mecze barażowe drużyn z naszego regionu o awans do wyższej klasy rozgrywkowej już w ten weekend. KP Piła wyjeżdża do dalekiej Słupii pod Kępnem, zaś Pogoń Łobżenica podejmie GKS Dopiewo. Nie obyło się jednak bez zamieszania. 

Ogromne zamieszanie towarzyszyło w tym tygodniu meczowi barażowemu o awans do V Ligi KP Piła - KP Słupia. Po rozegraniu ostatnich kolejek w Lidze Okręgowej w gr. 1 (KP Piła) i w gr. 6 (KP Słupia) oba zespoły zakończyły rozgrywki na drugim miejscu. Wcześniej losowanie meczów barażowych przeprowadzone przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej skojarzyło właśnie te dwie grupy.

Zgodnie z decyzją WZPN gospodarzem pierwszego meczu barażowego jest drużyna z gorszym bilansem z sezonu ligowego. Tym była KP Piła zdobywając 57 pkt, przy 59 pkt. KP Słupia. Pilanie już szykowali się do meczu przy Żeromskiego w najbliższą sobotę. Tak było... do wtorku. Wtedy decyzją Wydziału Gier WZPN wynik ostatniego meczu ligowego KP Słupia - Barycz Janków Przygodzki został zweryfikowany na korzyść drużyny przeciwnej. Powód? Jeden z zawodników KP Słupia nie miał przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość. Zgodnie z regulaminem powinien takowe dostarczyć najpóźniej w ciągu 15 minut po zakończeniu meczu. Dostarczył je minutę później... W związku z tym Wydział Gier wynik zweryfikował wynik na 3:0 dla Jankowa Przygodzkiego z powodu "gry nieuprawnionego zawodnika w zespole gospodarzy". 

Tym samym KP Słupia straciła 3 pkt, ale pozostała na drugim miejscu w tabeli dzięki porażce swojego największego rywala GKS Grębanin. Jednak 56 pkt na koniec rozgrywek, to wynik gorszy od KP Piła (57 pkt). A to spowodowało, że gospodarzem pierwszego meczu barażowego o awans do V Ligi jest nie KP Piła, a właśnie drużyna ze Słupii. Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 11.00. Z powodu tak wczesnej pory ekipa z Piły wyjeżdża już w sobotę (bagatela ok. 300 km) i będzie nocować na południu Wielkopolski. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w środę 28 czerwca o godz. 17.30 na Stadionie Miejskim przy ul. Żeromskiego w Pile.
Pogoń Łobżenica, druga z drużyn naszego regionu również walczy o awans, tym razem o szczebel wyżej, bo o IV Ligę. Tutaj też nie obyło się bez zamieszania. Z powodu rezygnacji Iskry Szydłowo z gry na 4-ligowym froncie w przyszłym sezonie w lidze zostaje drużyna Polonii 1908 Marcinki Kępno. Z kolei najbliższą sobotę o godz. 18.00 na stadionie im. Alojzego Graja w Łobżenicy miejscowa Pogoń rozpocznie walkę o IV ligę mierząc się w półfinałowym barażowym pojedynku z zespołem GKS-u Dopiewo. Zwycięzca tego spotkania 27 lub 28 czerwca spotka się triumfatorem meczu Warta Międzychód - Zawisza Łęka Opatowska. Ten mecz będzie decydować o awansie. 

W tym sezonie o awans do wyższych klas rozgrywkowych spokojne mogą być już: Noteć Czarnków (do III Ligi), Polonia Chodzież (do IV Ligi), Polonia Jastrowie (do V Ligi), MKP Powiat Pilski i Sokół Szamocin (do Ligi Okręgowej) oraz Orzeł Osiek i Błyskawica Nieżychowo (do A Klasy). 

fot. KP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group