Awanse naszych piłkarzy

07.06.2023   Autor: Mateusz Manthai
1155---49
Noteć Czarnków w III lidze, a Polonia Chodzież w IV. Kluby z regionu awansowały do wyższych klas rozgrywkowych. Być może to nie koniec awansów. Na IV ligę ochotę ma także Pogoń Łobżenica.  
 
Noteć Czarnków swój awans do III ligi przypieczętowała wygranym meczem z Polonią Kępno. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem czarnkowian 4:1. Do końca sezonu zostały dwa mecze. Trener zespołu Adam Drozdowicz uspokaja nastroje i planuje zakończyć tę rundę bez żadnej porażki, jednak przygotowania do startu III ligi już się rozpoczęły.  

- Zaczynamy już dosyć intensywnie pracować nad tym jak chcielibyśmy, żeby wyglądała kadra zespołu w przyszłym sezonie. Nie będą to jakieś mocne zmiany, tylko zmiany kosmetyczne - mówi Adam Drozdowicz, trener Noteci Czarnków. 

Tuż po ostatnim meczu piłkarze będą mieli kilka dni odpoczynku. Po przerwie wrócą do treningów. A III liga to nie byle jacy przeciwnicy. Czarnkowianie zagrają m.in. z Zawiszą Bydgoszcz czy Błękitnymi Stargard.  

Z awansu cieszą się także w Chodzieży. Tamtejsza Polonia promocję do IV ligi zapewniła sobie w wygranym meczu z Zamkiem Gołańcz.  
- Jesteśmy teraz po tylu latach w tym samym momencie, przechodząc od A klasy, okręgówki, ligi międzyokręgowej, wchodząc znów do tej IV ligi. Zdobywamy dwa razy z rzędy Puchar Polski. Fajna historia - cieszy się Sergiusz Grabowski, trener Polonii Chodzież. 

Polonia Chodzież ostatni raz w IV lidze grała w sezonie 2011/2012. Teraz poziom tych rozgrywek jest znacznie wyższy, a zespoły grają bardziej wyrównaną piłkę. Przez cały sezon po piętach Polonii Chodzież deptała Pogoń Łobżenica. Żółto-czerwoni są już pewni udziału w barażach o IV ligę. Apetyty w Łobżenicy są naprawdę wielkie.  

- Zapewniliśmy sobie drugie miejsce na koniec sezonu. Zobaczymy co będzie dalej, bo na pewno gra w barażach, a możliwe, że nawet bezpośredni awans. Zobaczymy jak to wszystko dalej wyjdzie - mówi Wojciech Węgrzyn z Pogoni Łobżenica. 

Pogoń Łobżenica w swojej historii rozegrała dwa sezony w IV lidze. W kampanii 2016/2017 żółto-czerwoni zajęli 12 miejsce, a rok później 14, zaliczając tym samym spadek do niższej ligi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group