Dodatkowe połączenia autobusowe do Czarnkowa

01.06.2023   Autor: Mateusz Manthai
204---154
Będą dodatkowe połączenia autobusowe do Czarnkowa. Na zmianach skorzystają mieszkańcy Połajewa, Krzyża Wielkopolskiego i Drawska. Będzie także kontynuacja przewozów w weekendy.

– Złożyliśmy stosowny wniosek w dodatkowym naborze do wojewody wielkopolskiego z Rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych. Udało się pozyskać stosowne dofinansowanie. Udało się tak stworzyć nową siatkę połączeń autobusowych, że zarówno nasi uczniowie, jak i mieszkańcy w dowolnej chwili, również w wakacje, będą mieli możliwość dojechania do miejsca docelowego np. do Czarnkowa, Trzcianki czy innych miejscowości na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego – mówi Sławomir Kryger, wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki.
Dofinansowanie dostało 5 linii autobusowych. Z tego powodu liczba kursów na linii Krzyż-Drawsko-Wieleń-Czarnków od 1 czerwca wzrośnie z 3 do 4. Z Folsztyna do Czarnkowa pojadą 3 dodatkowe autobusy. Z Połajewa przez Gębice i Młynkowo w kierunku stolicy powiatu będzie 11 połączeń, a z Lubasza 13. PKS Piła zapewni także transport młodzieży uczęszczającej na praktyki w okolicznych przedsiębiorstwach. W wakacje nic się nie zmieni. Linię będą kursować tak jak w czerwcu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group