Remont przejazdu kolejowego w Trzciance

26.05.2023   Autor: Mateusz Manthai
951---205
Główny przejazd kolejowy w Trzciance w końcu doczeka się remontu. Za kilka tygodni znikną dziury i wystające ponad powierzchnię betonowych płyt tory.

Przejazd kolejowy przy ulicy Sikorskiego w Trzciance od lat sprawiał problemy kierowcom. Głębokie dziury i wyboje powodowały uszkodzenia przejeżdżających tam aut. Urwane sprężyny i awarie zawieszenia – to najczęstsze efekty jazdy przez torowisko.

Pod koniec sierpnia ma ruszyć długo wyczekiwana przebudowa torowiska. To jednak będzie wiązało się z wieloma utrudnieniami w ruchu. Gmina utwardziła już lokalne drogi, które posłużą jako objazdy.

– Tworzona jest organizacja ruchu. Ona pokaże objazdy. Te objazdy będą wytyczone drogami wojewódzkimi, powiatowymi, natomiast dla mieszkańców pewnie posłużą inne ciągi komunikacyjne – mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

Kierowcy chcący ominąć centrum miasta, będą musieli korzystać z objazdów przez Siedlisko, Gajewo, Białą czy Radolin. Teraz zarówno miasto, jak i PKP czekają na zatwierdzenie tymczasowej organizacji ruchu. Dopiero wtedy będzie mógł rozpocząć się remont.

– Skrzyżowanie znajdujące się na drodze wojewódzkiej zyska nową nawierzchnię zarówno kolejową, jak i drogową. Pociągi pojadą zatem nowym torem, a kierowcy zyskają nowe, równe płyty przejazdowe. Umożliwi to płynniejsze przejazdy – tłumaczy Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Prace modernizacyjne potrwają około dwóch tygodni. Koszt przebudowy torowiska to blisko 2 miliony złotych. Całość sfinansuje PKP PLK.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group