Oficjalnie. IMP na żużlu w Pile!

12.05.2023   Autor: Redakcja
274---76
Jeden z trzech finałów Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu odbędzie się w Pile. Dwa dni temu pisaliśmy o tym, że jest ogromna szansa na to, że zawody odbędą się właśnie na torze przy ul. Bydgoskiej. I tak się stało. 

- Tutaj zawsze były tłumy na stadionie. Ta lokalizacja jest nową lokalizacją, ale miasto wraz z nowym prezesem inwestuje najpierw w tor i obiekt. Cały czas są tutaj prowadzone prace. Spodziewamy się, że zainteresowanie będzie bardzo duże. W tym roku chcemy dać szansę kolejnemu ośrodkowi drugoligowemu. Wydaje mi się, że to całkiem trafione miejsce – powiedział o wyborze Piły na antenie Canal+, Piotr Szymański przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. 
W przeszłości w Pile odbył się już finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. W 2000 roku po mistrzowski tytuł sięgnął Jacek Gollob, który wyprzedził Jarosława Hampela oraz Jacka Krzyżaniaka. Zawody zostały przerwane po osiemnastu wyścigach, a do klasyfikacji generalnej zaliczono cztery serie startów. Kto tym razem wygra w Pile? Przekonamy się 16 lipca. Pozostałe dwa finały odbędą się 8 czerwca w Rzeszowie. Batalię o medale najlepsi polscy żużlowcy zakończą 30 lipca w Krośnie. 

fot. Enea Polonia Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group