Zapowiada się dobre ściganie przy Bydgoskiej

21.04.2023   Autor: Redakajca
1811---398
Pierwszy mecz na własnym obiekcie, duża niewiadoma, ogromne zainteresowanie. Tak w skrócie można określić zapowiedź niedzielnego spotkania Enea Polonii Piła z OK Bedmet Kolejarz Opole w ramach rozgrywek drugiej ligi żużlowej. Początek zawodów w godz. 15.00. 

Poloniści swój pierwszy pojedynek stoczyli w poprzedni weekend w Rzeszowie. Miejscowa TEXOM Stal pokazała siłę i moc zwyciężając gładko 60:30. Wśród gości najlepiej spisali się Oleg Michaiłow (8 pkt), Jonas Knudsen (7 pkt) i Dan Gilkes (6+2). Oczywiście na tych żużlowców postawił trener Waldemar Cison awizując ich na niedzielny mecz z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Oprócz nich szansę dostaną dużo słabiej spisujący się w Rzeszowie Artur Mroczka i Marcin Jędrzejewski. Szczególnie ten pierwszy zawiódł przywożąc jedynie 2 pkt z jednym bonusem. W składzie zabraknie tym razem Piotra Gryszpińskiego. Pojechać ma za to Daniel Henderson. Po słabym występie w Rzeszowie Szwed ma coś do udowodnienia pilskim kibicom. Póki co trener nie zdecydował się jeszcze na drugiego zawodnika w formacji młodzieżowej. Przynajmniej do wczoraj Główna Komisja Sportu Żużlowego nie wydała jeszcze komunikatu o spełnieniu wszystkich wymogów przynależności klubowej Timiego Salonena. Fin w ostatnim tygodniu podpisał kontrakt z Enea Polonią Piła. Do meczu jest jeszcze trochę czasu i manager pilskiego zespołu ma jeszcze czas aby dokonać w składzie dwóch zmian. Na tyle pozwala regulamin. Polonistów przed spotkaniem ligowym czeka jeszcze ostatni trening. Ten na torze przy Bydgoskiej w piątek od godz. 14.00.

Tydzień temu również swoje zmagania ligowe toczył niedzielny rywal pilskich żużlowców OK Bedmet Kolejarz Opole. Na własnym torze zawodnicy z Opola pokonali nieznacznie Grupę Azoty Unię Tarnów 46:44. Względem tego meczu do Piły nie zawita Filip Hjemland. Szwed uzbierał jedynie trzy oczka. W jego miejsce w Pile ma pojechać Adam Elis. Kolejną szansę otrzyma za to słabo spisujący się tydzień wcześniej Espen Sola. Przeciwko Unii dowiózł jedynie punkt. W awizowanym składzie znaleźli się zawodnicy Kolejarza najlepiej punktujący w ostatnim meczu: Oskar Polis (13 pkt), Mathias Thoerblom (11 pkt) oraz Robert Chmiel (8 pkt). Formację młodzieżową stanowić mają Esben Hjerrild oraz Oskar Stępień
W Pile kibicie z niecierpliwością czekają na pierwsze ściganie na Bydgoskiej. Bilety po raz pierwszy w historii klubu sprzedawane przez Internet cieszą się ogromną popularnością. Jest szansa, że niedzielne spotkanie zobaczy blisko 5 tysięcy osób. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na zakup biletu w tradycyjnej formie, może to zrobić w niedzielę w kasach na stadionie. 

A już o godz. 18.15 na antenie TV ASTA Rozmowa Dnia z trenerem Enea Polonii Piła Waldemarem Cisoniem oraz żużlowcem Olegem Michaiłowem.  
 

Awizowane składy:

Enea Polonia Piła:
9. Artur Mroczka
10. Oleg Michaiłow
11. Marcin Jędrzejewski
12. Daniel Henderson
13. Jonas Knudsen
14. Dan Gilkes

OK Bedmet Kolejarz Opole:
1. Mathias Thoernblom
2. Robert Chmiel
3. Adam Ellis
4. Espen Sola
5. Oskar Polis
6. Esben Hjerrild
7. Oskar Stępień
8. Kacper Linek Rekus

Sędzia: Paweł Michalak
Komisarz toru: Tomasz Welc + Mirosław Berliński
Komisarz techniczny: Ryszard Walus
Przewodniczący Jury: Maciej Polny

fot. Enea Polonia Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group