Mistrzowskie jak rzadko które...

31.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
1068---338
Złotów stara się o status miasta uzdrowiskowego. To oznacza nowe możliwości także dla przedsiębiorców. Ci będą mogli skoncentrować swoją działalność wokół usług leczniczych czy hotelarskich chociażby w obiektach już istniejących w mieście.

Pałac Działyńskich jest tego najlepszym przykładem. Od samego początku właściciel obiektu zakładał, że jego funkcja będzie miała charakter uzdrowiskowy. Obok miałby też zostać wybudowany hotel. Pałac jest zabytkiem, zatem wszystkie plany projektowe związane z jego odrestaurowaniem musi zaakceptować konserwator zabytków. Dotyczy to również budowy innych budynków na tym terenie.

– Najważniejszy moment teraz to decyzja konserwatora zabytków, czy pozwoli zrealizować to zamierzenie. Ponieważ koncepcje zostały przygotowane budowy nowego obiektu hotelowego, a cały pałac będzie planowany do przekształcenia na gabinety do fizjoterapii i rehabilitacji – zapowiada Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Powstały w drugiej połowie XVIII wieku i przebudowany w latach trzydziestych XIX wieku Pałac Działyńskich to perełka Złotowa. Zanim jednak dojdzie do jego adaptacji na uzdrowisko, właściciel chce przypomnieć mieszkańcom walory architektoniczne pałacu. Okazją będzie wystawa poświęcona Peterowi Josephowi Lenné, której wernisaż odbędzie się jutro. 
– Sobotni wernisaż wystawy “Mistrzowskie jak rzadko które...” rozpoczyna cykl wydarzeń kulturalnych w Pałacu Działyńskich w Złotowie. Otwarciem wystawy postaramy się zachęcić mieszkańców miasta do tego, żeby lepiej poznali działalność projektową tego pruskiego architekta krajobrazu – mówi Kamila Krzanik-Dworanowska, dyrektorka Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Peter Joseph Lenné zaprojektował w Złotowie park wokół Pałacu Działyńskich oraz złotowski “Zwierzyniec”. Podczas sobotniego wernisażu odbędzie się koncert muzyczny oraz podziwiać będzie można grupę teatralną w strojach z epoki, która przybliży okres, w którym żył pruski architekt. Początek wernisażu o godzinie 19.00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group