Złodzieje zatrzymani, rower odzyskany

30.03.2023   Autor: Redakcja
445---204
Policjanci z komisariatu policji w Krzyżu Wlkp. zatrzymali złodziei roweru. Odzyskany jednoślad trafił już do właściciela. Teraz złodzieje będą tłumaczyć się przed sądem. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

W piątek, 17 marca br., do funkcjonariuszy z krzyskiego komisariatu zgłosił się jeden z mieszkańców, informując o kradzieży roweru. Jego wartość oszacował na 3,5 tys. złotych.

– Policjanci zaraz po przyjęciu zgłoszenia przystąpili do szukania sprawcy i skradzionego jednośladu. Na podstawie wiedzy operacyjnej i dokonanych ustaleń wytypowali złodziei. To 29-letni mieszkaniec Krzyża Wlkp., wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz jego 22-letnia znajoma. Jeszcze tego samego dnia złodziejska para została zatrzymana i przewieziona do komisariatu, gdzie usłyszała zarzuty kradzieży. Podczas składania wyjaśnień przyznali się, że wykorzystali okazję, gdyż rower nie był w żaden sposób zabezpieczony i ukradli go, bo chcieli na nim ,,zarobić" – informuje st. asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy czarnkowskiej policji.
A przy okazji policjanci kolejny raz apelują:
  • nie zostawiajmy swoich jednośladów bez nadzoru oraz zabezpieczajmy je przed kradzieżą,
  • pamiętajmy – dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower,
  • stosujmy linki rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Linka powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem,
  • pamiętajmy o zapisaniu numeru ramy, który w razie kradzieży jednośladu ułatwi jego odnalezienie,
  • warto pozostawić swój rower w miejscu, gdzie zainstalowane są kamery.
fot. KPP Czarnków

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group