Supernowoczesne fotoradary staną w naszym regionie

30.03.2023   Autor: Redakcja
385---96
Najnowocześniejsze fotoradary potrafią "śledzić" nawet kilka samochodów jednocześnie. W Polsce pracują takie dwa. Jeden w województwie kujawsko-pomorskim przy drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie, drugi w województwie pomorskim przy drodze krajowej nr 20 w Egiertowie. Podobne urządzenia staną niebawem również na drogach w powiecie pilskim i wałeckim.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego rozpoczął wymianę dotychczasowych fotoradarów, tzw. skrzynek na dwa rodzaje nowych urządzeń. Fotoradary Meta Fusion, potrafiące mierzyć prędkość nawet 8 samochodów jednocześnie, odróżniać auta osobowe od ciężarowych oraz wykonywać lepszej jakości zdjęcia, staną w 147 lokalizacjach w całej Polsce. Wszystkie mają działać do końca tego roku. 
Będzie je można spotkać również na drogach krajowych na terenie powiatu pilskiego oraz wałeckiego. Staną między innymi na drodze krajowej nr 10  w Jeziorkach, Kosztowie, Rudzie oraz na pilskiej obwodnicy nieopodal ul. Kossaka. Fotoradar Meta Fusion będzie mierzyć prędkość samochodów również w Jabłonowie niedaleko Mirosławca. Z kolei na drodze krajowej nr 22 stanie w Człopie

fot. facebook/Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group