Policja wyjaśnia przyczyny nocnego pożaru na Koszycach

10.02.2023   Autor: Redakcja
---80
Wciąż trwa dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru na Koszycach. W nocy na  ul. Książęcej spłonęły dwa samochody. Zapalił się również gaz. Strażakom zajęło dwie godziny opanowanie ognia.
 
- Strażacy po przybyciu na miejsce potwierdzili pożar dwóch samochodów, a także skrzynki gazowej, tuż przy zaparkowanych samochodach. Ona również uległa spaleniu, doszło do gwałtownego wypływu gazu ziemnego, ten gaz również się zajął. Mieliśmy do czynienia z płomieniem około 5-6 metrów. Strażacy ugasili samochody osobowe, również działaliśmy w obronie sąsiednich budynków, bo w okolicy 5 metrów, to był budynek wielorodzinny. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych zacisnęliśmy dopływ gazu do licznika. Płomienie zgasły. Następne działania podjęli koledzy z pogotowia gazowego i założyli profesjonalny zacisk na rurze gazowej - mówi mł.bryg. Marek Kamiński, rzecznik prasowy pilskich strażaków. 
Pisaliśmy o tym TU 
 
Na szczęście nikt nie ucierpiał. Teraz policja wyjaśnia przyczyny pożaru. Przesłuchuje też sąsiadów.Dziś pracował na miejscu biegły z zakresu pożarnictwa. Wiadomo, że na sąsiednich posesjach był zainstalowany monitoring. Policja już zabezpieczyła nagrania. Najwcześniej wstępne ustalania poznamy w przyszłym tygodniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group