Ostatni dzwonek na wykorzystanie rządowych bonów turystycznych

26.01.2023   Autor: Artur Maras
---402
To już ostatni moment, by wykorzystać rządowe bony turystyczne. Można nimi opłacić nie tylko nocleg, ale także zimowe atrakcje.  
 
– Ferie zimowe to najlepszy i praktycznie ostateczny moment, aby wykorzystać bon turystyczny. Na przeszło 430 tys. uprawnionych w Wielkopolsce osób, wciąż nieaktywnych jest 55 tys. bonów. Warto się pospieszyć, bo ważność tego bonu upływa już 31 marca – mówi Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa wielkopolskiego ZUS.
 
Bon o wartości 500 zł przyznawany jest na każde dziecko do 18. roku życia lub 1000 zł w przypadku dziecka z niepełnosprawnością. Można nim zapłacić za wczasy, kolonie, noclegi w hotelu, czy nawet wejściówki do parków rozrywki, muzeów i aquaparków. I wcale nie musimy skorzystać z tego bonu do końca marca. Ważne, aby do tego czasu dokonać płatności. Możemy więc opłacić takim niewykorzystanym bonem zaliczkę na tegoroczny letni wyjazd. Aby aktywować bon należy wejść na Platformę Usług Elektronicznych ZUS.
Vouchery można zrealizować tylko w Polsce. Miały być one wsparciem po covidzie dla rodzimej branży turystycznej. W samej Wielkopolsce do końca ubiegłego roku bonem turystycznym zapłacono za usługi o wartości niemal 300 mln zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group