120 tys. zł na budżet obywatelski w Jastrowiu

25.01.2023   Autor: Kamil Kończewski
---10
Wystartował jastrowski budżet obywatelski. W tym roku przeznaczono na ten cel 120 tys. złotych. Propozycje można składać do końca stycznia.  
 
- Zadania, które zgłaszają mieszkańcy muszą mieć charakter inwestycyjny, czyli nie są to zadania miękkie, Jakiejś małej przebudowy, małego remontu, modernizacji, małej infrastruktury, którą chcieliby ustawić w przestrzeni publicznej. Co ważne, musi się to zadziać na terenie, działkach gminy i miasta Jastrowie. Na terenach komunalnych - wyjaśnia Agnieszka Głyżewska-Klofik, zastępca burmistrza Jastrowia.
Wartość jednego projektu musi mieścić się w granicach od 10 do 30 tysięcy złotych. Jeżeli pomysł poprze co najmniej 10 osób, można go złożyć w urzędzie. Następnie specjalna komisja sprawdza, czy projekt jest zgodny z uchwałą rady miasta. W przypadku braku zastrzeżeń, propozycja zostanie włączona do głosowania. Zwyciężą te projekty, które zdobędą najwięcej głosów. W ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego w Jastrowiu powstała m.in. ścieżka edukacyjna wzdłuż trasy rowerowej, a miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna została wyposażona w kamerę termowizyjną.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group