Uczniowie z mechanika przekazali dary wychowankom domów dziecka

18.01.2023   Autor: Kamil Kończewski
1770---61
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Pile oraz Stowarzyszenie Matki Wariatki – Reaktywacja zorganizowali zbiórkę przedmiotów, które upiększą pokoje w dwóch Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych w Jastrowiu. To kolejna pomoc ludzi dobrej woli dla dzieci mieszkających placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie “Uśmiech dziecka”. 

Dary trafiły do dwóch jastrowskich placówek “Zaczarowanego domku” oraz “Dzwoneczka”. Współpracę z tymi ośrodkami zapoczątkowało stowarzyszenie Matki-Wariatki Reaktywacja pod koniec ubiegłego roku. 

- Pod koniec grudnia też była zorganizowana zbiórka dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Jastrowiu, żeby spełnić ich marzenia. Gdzie napisali co chcieliby dostać w formie prezentów Bożonarodzeniowych - mówi Emilia Piechocka, Stowarzyszenie Matki Wariatki Reaktywacja. 

Życzenia dzieci zostały spełnione. Natomiast w nowym roku pojawił się kolejny pomysł, aby tym razem doposażyć pokoje ośrodków opiekuńczych. W zbiórkę zaangażowali się uczniowie z klasy o profilu wojskowym.  - Patrząc na krzywdę tych dzieci, że to nie oni zgotowali sobie ten los, że czasem rodzice im zgotowali. Zaangażowaliśmy się w tą pomoc i myślę, że dużo pomoże w poczuciu się jak w domu - zapewnia Miłosz Krzyżewski, uczeń szkoły. 

- Bardzo mi jest szkoda tych dzieci, to są moi rówieśnicy. Ciężko się patrzy ma taką krzywdę, że oni tak naprawdę nie mają rodziców, a mogę cieszyć się, że mam oboje - dodaje Paulina Frydryszek, uczennica szkoły. 
Czasu na zbiórkę nie było dużo. Okres świąteczno-noworoczny także nie sprzyjał, ponieważ nie było zajęć w szkołach. Mimo to młodzież stanęła na wysokości zadania. 

- Młodzież bardzo chętnie w tą zbiórkę się włączyła. Co świadczy tylko o tym, że mają tak naprawdę wielkie serducha i liczy się też dla nich pomoc i uśmiech przede wszystkim dzieci - zapewnia Daria Szostak, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Pile. 

Dwie jastrowskie placówki opiekuńcze prowadzi Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka i jest to zadanie zlecone przez Starostwo Powiatowe w Złotowie. W “Zaczarowanym domku” mieszka 16 wychowanków, zaś w “Dzwoneczku” 14.  A potrzeb jest bardzo wiele.  

- Bardzo pozytywnie odbieramy jakąkolwiek pomoc czy dużych, czy małych. Bo tak prawdę mówiąc nasze stowarzyszenie działa głównie dzięki pomocy właśnie ludzi z zewnątrz. Dzięki nim jesteśmy w stanie funkcjonować i zawsze nam służą po prostu pomocą i radą. Więc jest to dla nas bardzo wartościowe - mówi Anna Rakoniewska, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. 

Uczniowie “Mechanika” zebrali ramki na zdjęcia, doniczki, wieszaki, dekoracje pokojowe. Znaleźli się też sponsorzy, którzy zakupili farby do malowania oraz zorganizowali transport do Jastrowia. 

- Dostałam wazon, który jest ładny na półce. Ramki na zdjęcie, które mogę powiesić na ścianie - cieszy się Lena, mieszkanka Dzwoneczka. 

Uczniowie pilskiego Mechanika zapewnili, że to nie ostatnia pomoc dla rówieśników z jastrowskich placówek opiekuńczych. Są w stałym kontakcie z dyrekcją i jeśli będzie potrzeba znów zaangażują się w pomoc.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group