"Bioderko" prowadzi rehabilitację dla uchodźców

11.01.2023   Autor: Mateusz Manthai
755---146
Program rehabilitacji dla uchodźców z Ukrainy. 11 osób może skorzystać z darmowych zabiegów leczniczych w chodzieskiej siedzibie Stowarzyszenia Bioderko.  
 
Pieniądze na rehabilitację uchodźców z Ukrainy Bioderko dostało od stowarzyszenia EcoSerce. Ministerialna dotacja pozwoli pomóc 11 osobom. Pacjenci są już po konsultacjach z ortopedą i fizjoterapeutą. Mają przypisane odpowiednie zabiegi.  

– Znamy się z tym stowarzyszeniem. Pani wiedziała, że mamy dobrze wyposażoną salę, mamy personel. Zwróciła się do nas z prośbą, czy byśmy też taką rehabilitację zrobili u nas - mówi Honorata Pilarczyk, prezes Stowarzyszenia Bioderko. 

Jedną z pacjentek jest Anastasia Andrianova. Kobieta wraz z synem przyjechała do Polski w marcu ubiegłego roku. Na ewakuację zdecydowała się krótko po tym, jak na jej rodzinne miasto Kramatorsk spadły pierwsze bomby. Ich podróż trwała 3 dni. Tak trafili do Chodzieży. Kobieta znalazła pracę i uczy się języka polskiego.  

– Wypadek w pracy. Zwichnięte kolano. Myślę, że rehabilitacja mi pomoże. Lekarz powiedział, że może po rehabilitacji nie będzie potrzebna operacja kolana - opowiada pacjentka Anastasia Andrianova. 

Każdy uczestnik rehabilitacji ma do wykorzystania 10 leczniczych zabiegów. Program potrwa do 20 stycznia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group