W nowy rok w Pile padł rekord ciepła

03.01.2023   Autor: Artur Maras
---114
Tak wysokiej temperatury nie było od kilkudziesięciu lat. W nowy rok w Pile padł rekord ciepła. Słupki rtęci pokazały ponad 16 stopni, co jest najwyższym wynikiem dla miasta od 1992 roku. To anomalia związana z ociepleniem klimatu - przekonują synoptycy.  
 
- Z obserwacji robionych na bieżąco, znacznie przekraczamy wartości średnie. Wczoraj 1 stycznia było 16,1 stopni, tutaj można powiedzieć wręcz o swoistym rekordzie, przynajmniej odnoszącym się do ostatnich kilkudziesięciu lat, dlatego, że w 1992 roku w Pile temperatura maksymalna osiągnęła 13,9 stopni, a więc sporo niżej, a była wtedy uważana za wieloletni rekord - przyznaje Lech Buchert, synoptyk IMGW w Poznaniu. 
Ocieplenie klimatu widać także na ulicy. Zdaniem synoptyków, nie potrwa to jednak zbyt długo, bo charakterystyczne dla obecnej pogody są duże wahania temperatur. Po kilku ciepłych dniach, przyjdzie ochłodzenie. W najbliższym czasie napływ powietrza zwrotnikowego zmieni się na polarno-morskie. W nocy temperatura spadnie do 6-7 stopni.

Podobnie w ciągu dnia i tak do czwartku. Od piątku znaczne ochłodzenie z przymrozkiem w nocy. W ciągu dnia 1,2 kreski powyżej zera. W weekend możliwe opady śniegu.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group