W roku 2023 gmina Szydłowo przeznaczy na inwestycje 30 mln złotych

01.01.2023   Autor: Magdalena Grzegorzewska
1364---

Gmina Szydłowo z budżetem na 2023 rok. Najważniejsza uchwała w roku została podjęta jednogłośnie. A to nie jest częsty przypadek w naszym regionie. W budżecie znalazło się ponad 70 zadań inwestycyjnych na kwotę 30 mln zł. 

70 mln zł dochodów, 80 mln wydatków oraz 5-cio milionowy kredyt i 24 mln dofinansowania. Tak spięty budżet będzie miała w przyszłym roku gmina Szydłowo. Zadania inwestycyjne, które się w nim znalazły, to w większości kontynuacja tych rozpoczętych w 2022 roku. Największe to m. in. budowa przedszkola, klubu seniora i klubu malucha w Szydłowie, budowa świetlicy wiejskiej w Starej Łubiance oraz przebudowa hydroforni w Jaraczewie. 

-Mamy do tego dużo zadań projektowych, generalnie 84 zadania no i coś co mnie bardzo cieszy, czyli stawiamy również na społeczeństwo obywatelskie. Środki dla stowarzyszeń, dla NGS’ów, dla mieszkańców, dla lokalnych liderów, Fundusz Sołecki na wysokim poziomie 700 000 czyli nasze budżety obywatelskie-  powiedział Tobiasz Wiesiołek, wójt gminy Szydłowo. 


Z czego 120 000 zł przeznaczono na programy grantowe dla stowarzyszeń z gminy Szydłowo. Tak wypracowany budżet został podczas sesji jednogłośnie uchwalony. Umożliwiły to udane negocjacje wójta z radnymi w czasie obrad komisji budżetu. 

-Radni przed sesją budżetową zaprezentowali wójtowi 19 propozycji zmian w budżecie, natomiast w drodze kompromisu, który został zawarty, zmiany te nie zostały wprowadzone podczas sesji, tylko zostaną wprowadzone w trakcie roku jako zadania z Polskiego Ładu-  mówił Paweł Kądziela, przewodniczący Komisji Budżetu i Gospodarki. 

Paweł Kądziela był także autorem jedynej poprawki do budżetu. Radni zdecydowali, że możliwość samodzielnego przenoszenia przez wójta wydatków w budżecie na różne cele będzie ograniczona do kwoty 50 000 zł, a nie jak pierwotnie planował wójt, do kwoty 800 000 zł.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group