Prezydent podpisał umowę na wodorowe autobusy

11.12.2022   Autor: Redakcja
---645
Trzy autobusy wodorowe i dwa elektryczne - trafią do Piły. Prezydent podpisał dziś w Poznaniu umowę na dotację ekologicznych pojazdów. Pojawią się w Pile za kilkanaście miesięcy.  
- Z tym wiążą się umowy, które też przygotowaliśmy z Orlenem na przygotowanie stacji. Jedna z pierwszych pięciu w Polsce powstanie właśnie w Pile. To też nasz projekt osiedla Zielone Wzgórze, na którym wodór będzie głównym składowym, jeżeli chodzi o przechowywanie energii wyprodukowanej lokalnie, budzi ten projekt gigantyczne zainteresowanie, w tej chwili, bo swoim nowatorstwem odbiega od tego co dzieje się na tradycyjnych budowach - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. 
Ale zanim powstanie osiedle Zielone Wzgórza, po ulicach Piły będą już jeździć wodorowe autobusy. Ich zakup jest możliwy dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Trzy autobusy wodorowe i dwa elektryczne kosztować będą 18 mln zł, z czego 9,5 mln to dofinansowanie.  
Zakup autobusów jest powiązany z budową stacji wodorowej. Powstanie ona na stacji paliw Orlen przy al. Powstańców Wielkopolskich.  
Przeczytaj więcej o: pila, wodór, piotr glowski, ekologiczne autobusy, mzk,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group