Złotowianie zapłacą więcej za wywóz śmieci

08.12.2022   Autor: Kamil Kończewski
974---391
Od nowego roku za wywóz śmieci w Złotowie mieszkańcy zapłacą więcej. To nie jedyna zmiana dotycząca odbioru odpadów komunalnych. Związek Gmin Krajny zmienia także sposób dystrybucji worków na odpady.  
 
Dla mieszkańca samego Złotowa opłata za wywóz śmieci wzrośnie o złotówkę. Od 1 stycznia będzie wynosić 27,65 zł.  

- Dopuszczalna kwota oczywiście. No ale i tak jest za dużo. To i tak za dużo po prostu płacimy za tą wywózkę. Trzeba za wszystko płacić. Trzeba do tego się dostosować do tych opłat. Moim zdaniem to nie jest za duża kwota - mówią mieszkańcy Złotowa. 
 
Podwyżka była konsultowana od maja. Na prośbę zarządu Związku Gmin Krajny, radni gmin członkowskich zapoznawali się z nową kalkulacją składowych ostatecznej ceny. Dlatego złotowscy radni zasugerowali podniesienie ceny. 

- Postanowili zwiększyć częstotliwość wywozu śmieci w porównaniu z pozostałymi gminami. Stąd między innymi jest ta różnica w cenie - mówi Andrzej Ruta, przewodniczący zarządu Związku Gmin Krajny w Złotowie. 
 
W pozostałych gminach czyli Lipce, Okonku, Łobżenicy, Tarnówce, Zakrzewie i gminie Złotów opłata pozostanie na takim jak teraz poziomie 25,65 zł.  
Jeśli chodzi o dystrybucję worków, to od nowego roku rozdawane będą w bezpłatnych pakietach, raz na pół roku. W przypadku gdy worków zabraknie, mieszkańcy Lipki, Łobżenicy, Tarnówki, Zakrzewa, Okonka oraz gminy Złotów będą musieli worki kupić w punktach wyznaczonych przez operatora wywożącego śmieci.

Natomiast w samym Złotowie worki będą rozdawane bez dodatkowej opłaty. Od nowego roku wywozem śmieci w Związku Gmin Krajny  zajmować się będą dwie firmy. Miasto Złotów będzie obsługiwać jak do tej pory, firma Novago, natomiast z pozostałych gmin odpady wywiezie pilski Alvater.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group