Ekologiczniej w Trzciance

07.12.2022   Autor: Redakcja
713---59
W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstała ścieżka edukacyjna, z której dzieci w czytelny sposób będą mogły dowiedzieć się, jak segregować śmieci i na czym polega recykling. 
  
Dzieci z trzcianeckich szkół już wiedzą jakie śmieci można przynieść do PSZOK-u. Podczas mikołajkowego spotkania poznały także cykl życia odpadów. Wszystko wyjaśnione w przystępny i obrazkowy sposób.  

– Trzeba powiedzieć, żeby ktoś wziął śmieć i wyrzucił, a jak nie weźmie to samemu wziąć i wrzucić do śmietnika. Chciałam zobaczyć, jak się segreguje śmieci - mówią dzieci. 

A segregacja idzie nam coraz lepiej. Dzieci będą mogły zobaczyć ekoogród i ułożyć ekologiczne puzzle. W przypadku zmęczenia będzie można przysiąść na ławeczce wykonanej z  odzyskanych odpadów.  

– To nie jest tak, że wyrzucamy nasz papierek do kosza i nic się z nim już nie dzieje, tylko on dostaje tzw. drugie życie. Mamy gabloty ekspozycyjne, żeby bardziej uświadomić tę naszą selektywną zbiórkę, czyli papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne - mówi Ludwika Orłowska-Mumot ze spółki KOMBUD. 

Ścieżka ma się przyczynić do skuteczniejszej nauki ekologii. To nie ostatnia inwestycja na trzcianeckim PSZOK-u. Przedstawiciele operatora punktu myślą już o kolejnych elementach edukacyjnej alejki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group