Marek Kamiński w Pile. Spotkanie z podróżnikiem

29.11.2022   Autor: Redakcja
600---76
Marek Kamiński - znany podróżnik spotka się dziś z mieszkańcami Piły. Spotkanie ze zdobywcą obu biegunów rozpocznie się we wtorek, 29 listopada o godz. 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Spotkanie będzie poprzedzone 30-minutowym filmem z wypraw.

Marek Kamiński – polski podróżnik ekstremalny, innowator i filozof. Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz. 23 maja 1995 roku biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku biegun południowy, za co został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa.

Obecnie zaangażowany w globalny projekt "Power4Change" 2020 – pierwszą w historii podróż dookoła świata z robotem humanoidalnym NOA, mającą ukazać nowy sposób myślenia o człowieku i Ziemi. Przedmiotem badań będzie również wzajemny wpływ człowieka i robota na osobowość oraz funkcjonowanie towarzysza podróży.
Przejechał 30 tys. km samochodem elektrycznym do Japonii przez Syberię i Pustynię Gobi. Jako pierwszy pokonał bezemisyjnie Trans-Siberian Highway.

Założyciel Fundacji Marka Kamińskiego, Instytutu Marka Kamińskiego i firmy Invena SA. Zna i posługuje się 8 językami: angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim, hiszpańskim, norweskim, rosyjskim i japońskim.

Założyciel Fundacji Marka Kamińskiego (1996), której misją jest wspieranie w szczególności dzieci i młodzieży do stawiania sobie wyzwań i ciągłego rozwoju, a przez to urzeczywistnienia wizji lepszego człowieka żyjącego w zrównoważonym świecie. Wydał właśnie książkę "Moje bieguny. Dzienniki z wypraw".

fot. i opr. RCK Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group