Powstaje Centrum Sportowo-Turystyczne w Łąkie

18.11.2022   Autor: Kamil Kończewski
225---607
Rozpoczęła się budowa Centrum Sportowo-Turystycznego w Łąkie w gminie Lipka. Inwestycja ma przyczynić się do rozwoju turystyki i gastronomi w tym regionie oraz stworzyć nowe miejsca pracy.  
- Ta inwestycja pobudzi ten region gminy powiatu pod względem turystycznym. Zauważamy tutaj już pewne ruchy ze strony mieszkańców. Czyli krótko mówiąc inwestycja ma zadziałać jak magnez dla różnych przedsięwzięć branży noclegowej, gastronomicznej. Cieszę się, że dzięki tej inwestycji wzrosło zainteresowanie naszymi gruntami przy jeziorze. Mam tu na myśli inwestorów prywatnych jak i widzimy, że mieszkańcy występują do nas z warunkami zabudowy dla przedsięwzięć z branży turystyczno-gastronomicznej - mówi Przemysław Kurdzieko, wójt Lipki.   
 
Prace budowlane rozpoczęły się od oczyszczenia działki, gdzie powstanie kompleks rekreacyjno-turystyczny. Obecnie odbywa się skarpowanie terenu pod budowę domków letniskowych. Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z Polskiego Ładu. Łączny koszt budowy to 5 mln zł. Mieszkańcy okolic oraz turyści będą mogli skorzystać z nowych obiektów już w czerwcu przyszłego roku. 

fot. materiały promocyjne 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group