Okres Wszystkich Świętych na pilskich drogach w miarę bezpieczny

02.11.2022   Autor: Redakcja
565---306
Ponad 1.000 kierowców przebadanych alkomatem, 140 przekroczeń dozwolonej prędkości oraz 31 pojazdów, które w ogóle nie powinny wyjechać na drogę - to bilans działania pilskiej drogówki w okresie Wszystkich Świętych. 

-Przez ten czas mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku, ani poważnego zdarzenia drogowego w naszym regionie. Policjanci obsłużyli natomiast kilkanaście kolizji, w których również nikt nie doznał poważnych obrażeń - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Pile. 

Funkcjonariusze od piątku do wtorku przebadali ponad 1.000 kierowców, z których trzech prowadziło swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Policjanci kontrolowali także prędkość kierowców. Zarejestrowali 140 przekroczeń dozwolonej prędkości, z czego aż 26 w rejonie przejść dla pieszych. W jednym przypadku kierujący stracił uprawnienia za jazdę powyżej 100km/h w terenie zabudowanym. 
Podczas kontroli policjanci zatrzymali 31 pojazdów, których stan techniczny nie pozwał na dalszą jazdę.

Dziś w godzinach porannych policjanci przeprowadzili kolejną akcję, tzw. „trzeźwy poranek”. W jej trakcie przyłapali trzech nietrzeźwych i nieodpowiedzialnych kierowców.

fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group