Trzech nastolatków uciekło z ośrodka wychowawczego i ukradli samochód

18.10.2022   Autor: Redakcja
620---251
Trzech nastolatków uciekło z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy, po czym brawurowo ukradli samochód. Nie nacieszyli się jednak długo jazdą na wolności. 

Trzech wychowanków MOS-u w wieku od 15-17 lat uciekło z ośrodka. Tego samego dnia jeden z nich wpadł na pomysł wspólnej przejażdżki samochodem. 16-latek z powiatu drawskiego znalazł ogłoszenie w internecie o sprzedaży auta i umówił się ze sprzedającą na pobliskiej stacji paliw. Gdy oglądali samochód 16-latek wykorzystał chwilę nieuwagi i odjechał. Kobieta powiadomiła policję. 

- Dyżurny pilskiej jednostki zadysponował policyjne patrole w rejon zdarzenia. Ponadto na głównych drogach wyjazdowych z powiatu pilskiego zostały utworzone posterunki kontrolno-blokadowe. Kilkadziesiąt minut później, na Drodze Krajowej nr 10 w pobliżu miejscowości Nowa Łubianka funkcjonariusze Posterunku Policji w Szydłowie zauważyli skradziony pojazd. Po zatrzymaniu, z wnętrza pojazdu wybiegło trzech nieletnich, którzy rozbiegli się w różnych kierunkach. Policjanci rozpoczęli pieszy pościg, w którym zatrzymali jednego z nich - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Na miejscu pojawiły się kolejne patrole. O północy na stacji paliw został zatrzymany 16-latek, który ukradł samochód.

- Ostatni z nich próbował się oddalić z miejsca chcąc złapać „stopa” przy drodze. Nie spodziewał się jednak, że w pojeździe, który się zatrzymał byli policjanci pionu kryminalnego. Nieletni również został zatrzymany - dodaje rzecznik pilskiej policji. 

Uciekinierzy zostali doprowadzeni do ośrodka. 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich nie tylko za ucieczkę z ośrodka, ale przede wszystkim kradzież samochodu. Pozostała dwójka poniesie konsekwencje związane z samodzielnym oddaleniem się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. 

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group