Nowa komenda pilskich strażaków niemal gotowa, ale...

30.09.2022   Autor: Artur Maras
---451
Ruszył kolejny etap budowy nowej strażnicy dla pilskich strażaków. Przy ulicy Moniuszki powstaje dwukondygnacyjny budynek, w którym będą się mieścić garaże oraz pomieszczenia socjalne dla mundurowych.  
 
- Jest to czwarty etap inwestycji, która rozpoczęła się w 2017 roku. Jeśli chodzi o bieżący etap to do najbardziej spektakularnych elementów, będzie należał montaż bram wjazdowych, montaż instalacji fotowoltaicznych i wykończenie ścian. Niestety nie jest to ostatni etap. Miejmy nadzieję, że w miarę przyznania środków przez komendanta głównego PSP, ale też ministra spraw wewnętrznych i administracji, będziemy mogli w dalszych latach realizować dalsze etapy budowy i tym samym przybliżać się do otwarcia obiektu - mówi  asp. Mateusz Kentzer z PSP w Pile. 
 
Poprzednie przestarzałe garaże i magazyny były już niewystarczające dla potrzeb pilskich strażaków. W ich miejsce powstaje więc nowoczesny budynek. Na niemal 2,5 tys. metrów kwadratowych pojawi się 8 podwójnych boksów garażowych, a także warsztat, myjnia samochodowa i pomieszczenia socjalne.
Dotąd rozbudowa PSP przy ul. Moniuszki kosztowała niemal 12 mln zł. Strażacy chcą zamknąć budynek jeszcze przed zimą. Potem czeka ich montaż niezbędnej instalacji oraz wykończenie i wyposażenie wnętrz. Na to, póki co nie ma jednak pieniędzy.  
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group