Utrudnienia na al. Wojska Polskiego w Pile. Trwa remont

15.09.2022   Autor: Artur Maras
---330
Spore utrudnienia w ruchu na alei Wojska Polskiego w Pile. Dzisiaj rozpoczął się tam remont skrzyżowania z ulicą Dzieci Polskich. Ruch w tym miejscu prowadzony jest wahadłowo. Czasowo zmieniły się także trasy jeżdżących tam autobusów linii nr 0, 3 i 4.  
 
 - Samorząd Województwa Wielkopolskiego podejmuje działania, żeby al. Wojska Polskiego jak najszybciej zmodernizować, bo jest taka potrzeba. Realizujemy to w etapach ze względu na koszty, które są. Planowaliśmy, że ona będą mniejsze, ale widzimy co się dzieje w przetargach, więc wolimy dołożyć trochę więcej środków, aby było to zrealizowane. Razem to są cztery pasy ruchu, są bardzo ciężkie warunki podziemne - mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego. 
 
Całość prac na 250-metrowym odcinku wyniesie niemal 6 mln złotych. Drogowcy przebudują skrzyżowanie, wymienią instalację podziemną oraz położą nową nawierzchnię i chodniki. Mają na to czas do 12 listopada.
Ruch w trakcie prac, częściowo jest prowadzony wahadłowo.

MZK do odwołania zmienił także trasy autobusów linii nr 0, 3 i 4. W przypadku "zerówki" autobusy pojadą al. Piastów obok Hotelu Gromada oraz 1 Maja. Z kolei pasażerowie linii 3 i 4 pojadą ulicami Ceglaną obok Zespołu Szkół Technicznych oraz Staromiejską. Bez zmian kursują autobusy linii nr 1, 9, 10 i 60. 
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group