Remonty w pilskim szpitalu

13.09.2022   Autor: Artur Maras
1203---
Remont oddziału okulistyki i powstanie tam sali operacyjnej oraz remont pracowni endoskopowej to najważniejsze inwestycje toczące się aktualnie w pilskim szpitalu.  
 
Główne wejście do szpitala jest czasowo zamknięte ze względu na remont i przebudowę rampy dla niepełnosprawnych. Prace widać także wewnątrz budynku. 
 
- W punkcie rejestracyjnym, które zmienił swoje oblicze. Poprzedni przypominał trochę punkt z poprzedniej epoki. Dzisiaj to wszystko jest zelektronizowane, jest elektroniczny system kolejkowy. Są miłe panie, które starają się by pierwszy kontakt ze szpitalem był dla pacjentów jak najbardziej przyjazny - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
 
Bardziej przyjazna dla pacjentów będzie także okulistyka. Na oddziale powstaje sala operacyjna, która odciąży tę ogólną w szpitalu. Nowy sprzęt umożliwi także przeprowadzanie zabiegów dotąd tu niewykonywanych, jak chociażby laserowy zabieg leczenia jaskry. Na szóste piętro przeniesiona będzie również poradnia okulistyczna znajdująca się obecnie na parterze. 


 
- Umożliwi to lepsze wykorzystanie sprzętu znajdującego się w ramach jednej bądź drugiej jednostki, a także ułatwi funkcjonowanie obu tych jednostek, zapewni ciągłość leczenia tym pacjentom. Zniesie również część barier architektonicznych i niedogodności, które muszą pokonywać - wyjaśnia lek. med. Monika Futyma, kierownik oddziału okulistycznego Szpitala Specjalistycznego w Pile. 
 
Pacjenci będą mogli korzystać z nowego oddziału okulistycznego od listopada. Trwa także remont pracowni endoskopowej.  
 
- Gastroskopia, kolonoskopia, którą musimy wykonać albo w przypadku krwawienia z przewodu pokarmowego, którzy przyjeżdżają tu do szpitala w sytuacjach nagłych potrzebna jest taka dobrze wyposażona pracownia endoskopii, w której docelowo będzie się również wykonywało zabiegi onkologiczne. Taki jest cel założony i w takim kierunku będziemy zmierzać - przyznaje Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile. 
 
Na remont i doposażenie oddziału okulistyki oraz pracowni endoskopowej szpital pozyskał 4 mln złotych rządowej dotacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group