Młodzieżowy Teatr Wirtualny oraz Teatr TAK! poszukują aktorów

12.09.2022   Autor: Artur Maras
1394---1020
Przyjść na casting i spróbować swoich sił na deskach teatru może niemal każdy. Przesłuchania rozpoczną się we wtorek, 13 września, w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.  

- Zasnąć w jednym świecie, a obudzić się w zupełnie innym - mówi o magii teatru, ale nie z perspektywy widza a aktora Ewelina Wyrzykowska, która od ponad 30 lat prowadzi w Pile Młodzieżowy Teatr Wirtualny dla uczniów szkół średnich. Od niemal 10 Teatr TAK! dla dorosłych. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Ich uczestnicy ćwiczą nie tylko emisję głosu czy dykcję, ale także wszystko to co niezbędne aktorowi w trakcie gry na scenie.  
 
- Ćwiczenia czysto aktorskie, czyli etiudy, warsztat, praca w parach, praca w grupie, tworzenie scen, czyli taka szkoła teatralna w miniaturze. Może z wyjątkiem jazdy konnej i fechtunku, bo tego nie robimy - żartuje Ewelina Wyrzykowska, reżyserka teatralna. 
 
Robią za to liczne spektakle. Jednym z ostatnich był ten o pilance Piete Kuhr “Tańcząc w rytmie wojny”. Każdy taki spektakl poprzedzają długie próby, szycie i przymiarki kostiumów przygotowania i upragniona premiera przed pilską publicznością. Dla uczestników zajęć to także odskocznia od codzienności.  


 
- Teatr daje przede wszystkim człowiekowi taką przestrzeń, żeby spróbować czegoś czego wcześniej nie robił albo nie wierzył, że jest w stanie zrobić. Dla mnie przychodzenie tutaj to nie tylko spędzanie czasu wspólnie jako grupa i robienie spektakli. To jest też poznawanie samego siebie, swoich możliwości ciała, głosu i niesamowita przygoda i zabawa - przekonuje Filip Nykiel, aktor Teatru TAK!
 
Ta niekiedy przeradza się w pomysł na życie i staje się początkiem dalszej zawodowej kariery. Tak było w przypadku Roberta Gulaczyka, który wcielił się w rolę Vincenta van Gogha w nominowanym do Oscara filmie Twój Vincent. Swoje pierwsze aktorskie kroki, kilkanaście lat wcześniej stawiał właśnie tutaj.
Teatr Wirtualny skończył 30 lat - VIDEO

Przesłuchania do Młodzieżowego Teatru Wirtualnego odbędą się we wtorek, 13 września o godz. 16.30. Natomiast do Teatru TAK! o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group