Nowa dyrektorka Muzeum Ziemi Wałeckiej

09.09.2022   Autor: Jakub Sierakowski
---

Marlena Jakubczyk, dotychczasowa pracownica muzeum została nową dyrektorką. To nie jedyne zmiany w muzeum - niedługo rozpoczną się tam Europejskie Dni Dziedzictwa 2022, podczas których ukraińskie miasto Korzec będzie występowało w roli głównej. 

- Zebraliśmy opowieści o 11, czy 12 rodzinach. Ta wystawa spowodowała to, że zaczęły się do nas zgłaszać kolejne osoby z kolejnymi historiami, dokumentami, zdjęciami. Dlatego nie chcielibyśmy, żeby ta wystawa się zakończyła i ten temat też się zakończył - chcemy to kontynuować. Pamięć o Korcu w Wałczu jest bardzo żywa, chyba sami nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, ilu korczan mamy w Wałczu - mówi Marlena Jakubczyk, dyrektorka Muzeum Ziemi Wałeckiej.  

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaplanowano cykl spotkań – 11, 18 i 25 września. To prelekcje, m.in. na temat edukacji polskiej w Korcu, czy koreckiej porcelanie. Wybór miasta nie jest przypadkowy – Korzec to miasto partnerskie Wałcza, a wielu obecnych wałczan przyjechało stamtąd po 2 wojnie światowej. 

Marlena Jakubczyk zastąpiła na stanowisku dyrektorki Magdalenę Suchorską, która została odwołana w lipcu. Miało to związek z tym, że usłyszała zarzuty prokuratorskie. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group