Nastolatek płacił znalezioną kartą bankomatową. Teraz wpadł

02.08.2022   Autor: Redakcja
518---501
16-latek znalazł kartę bankomatową. Zamiast ją oddać, postanowił z niej skorzystać. Dokonał 15 transakcji na łączną kwotę ponad 300 złotych. 

Poszkodowana kobieta pod koniec czerwca zgłosiła policji, że ktoś przywłaszczył sobie jej kartę płatniczą i dokonał kilkunastu transakcji. Mundurowi ustalili, że utracona karta w ciągu zaledwie jednego popołudnia używana była w 9 różnych sklepach w Pile. Łącznie dokonano 15 transakcji oraz dwóch usiłowań.

- Funkcjonariusze zabezpieczając materiał dowodowy ustalili wizerunek sprawcy oraz jego dane osobowe. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, który pod koniec czerwca będąc w jednym z pilskich marketów zauważył leżącą na ziemi kartę płatniczą. Nastolatek podniósł ją i schował do kieszeni. Po wyjściu z marketu udał się do pobliskiego sklepu, aby sprawdzić czy karta jest aktywna. Jak się okazało karta nie została jeszcze zablokowana, a 16-latkowi bardzo spodobał się pomysł płacenia nią w sklepach. W ciągu jednego popołudnia zapłacił za swoje zakupy w 9 sklepach - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Po wyczerpaniu limitu płatności zbliżeniowych karta została zablokowana. Wtedy nieletni pozbył się jej, aby uniknąć konsekwencji. To jednak nie pomogło. Chłopak wpadł i teraz będzie odpowiadał  przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group