Latem przybywa bezdomnych zwierząt

27.07.2022   Autor: Mateusz Manthai
1193---116
Wakacje to czas, kiedy do schronisk trafia więcej zwierząt niż zazwyczaj. Tam porzucone przez właścicieli psy, koty czy króliki czekają na swoją drugą szansę. Z pomocą przychodzą także profesjonalni petsitterzy, którzy za niewielką opłatą zajmują się pupilami na czas wyjazdu właścicieli.  
 
Schronisko dla zwierząt w Jędrzejewie opiekuje się 195 psami i 35 kotami. Niestety każdego roku latem ich liczba rośnie. Do przytuliska trafiają porzucone przez właścicieli zwierzęta. Chętnych do adopcji także brakuje.  

– Wakacje to taki okres, gdzie ludzie wyjeżdżają i na ten czas nie chcą brać nowych zwierząt do domu. Dlatego każdego roku zauważamy, że w okresie letnim, wakacyjnym adopcji jest zdecydowanie mniej - przyznaje Izabela Janc, kierownik schroniska dla zwierząt w Jędrzejewie. 

Właściciele psów czy kotów nie wiedząc co zrobić ze zwierzętami przywiązują je do drzew, wyrzucają z pędzącego auta czy wywożą za miasto. Jak mówią pracownicy schroniska, właściciele złapani na gorącym uczynku tłumaczą, że... 

– Pies stary, schorowany albo po prostu znudził się - dodaje Małgorzata Walkowiak, pracownica schroniska w Jędrzejewie. 


Pomoc w opiece nad zwierzęciem na czas wakacji oferują tzw. petsitterzy. To osoby, które w trakcie naszej nieobecności w domu nakarmią psa czy kota, wyjdą na spacer, bądź po prostu spędzą z nimi czas.  

– Coraz więcej właścicieli szuka opieki dla swoich zwierząt, szczególnie w tym okresie wakacyjnym. To bardzo dobry trend. Dzięki temu możemy mieć nadzieję, że coraz mniej zwierząt będzie porzucanych czy będzie trafiało do schroniska, a coraz więcej zwierząt będzie miało zapewnioną profesjonalną, tymczasową opiekę - tłumaczy Roksana Hamerlińska, petsitterka. 

Pozytywnym zjawiskiem jest również to, że coraz więcej hoteli i pensjonatów umożliwia zabranie zwierzaka na wakacje. Czasem wiąże się to jednak z dodatkowymi opłatami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group