Budzyńscy policjanci mieli swoją siedzibę w... Margoninie

01.07.2022   Autor: Mateusz Manthai
---182

Policjanci z Budzynia mieli swój komisariat w.... Margoninie. Tak było zimą i wiosną. Niewykluczone, że za pół roku sytuacja się powtórzy. Wszystko przez zły stan obecnie zajmowanego budynku. Za to ma powstać nowy obiekt.  

Nieszczelne okna, odpadający tynk i przeraźliwy chłód, szczególnie zimą. Tak wygląda posterunek policji przy ulicy Dworcowej w Budzyniu. Z tego powodu na okres jesienno-zimowy policjanci musieli przenieść się do pobliskiego Margonina. -Był taki okres przejściowy w okresie zimowym, gdzie tych policjantów fizycznie w Budzyniu nie było. Było to związane z zimowymi warunkami. Były problemy z ogrzewaniem budynku. Instalacja nie jest zbyt nowoczesna, a koszty ogrzewania poszły w tym roku znacząco w górę - powiedział zastępca burmistrza Budzynia Piotr Jankowski
 

Jak zapewnia zastępca burmistrza, mimo przeprowadzki, policjanci każdego dnia pojawiali się w Budzyniu. Patrolowali ulice i brali udział w interwencjach.  Jak to widzieli mieszkańcy?  -Policja się pojawia. Są policjanci, są dzielnicowi. Często ich widać na wioskach. Nie ma żadnych problemów.  -Nie wydaje mi się, żeby było u nas aż tak niebezpiecznie - mówią. 


 

Remont starego komisariatu nie wchodzi w grę. Pojawił się zatem pomysł zbudowania nowego. Gmina nieodpłatnie przekaże dwie działki policji, a ta wybuduje nowy komisariat. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. -Porozumieliśmy się w sprawie umówienia terminu na podpisanie aktu notarialnego. Spodziewamy się, że ten akt notarialny podpiszemy do końca lipca tego roku. Gdy ten dokument zostanie podpisany, będziemy dalej kontynuować ten projekt - wyjaśnia rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak
 

Przy ulicy Przemysłowej ma powstać nowy budynek, garaże i parking. Zwiększy się także ilość etatów. Jak mówią wstępne szacunki, koszt budowy może przekroczyć nawet 3 miliony złotych.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group