Plaga kradzieży rowerów

13.06.2022   Autor: Redakcja
1290---1371
W ostatnich tygodniach na terenie Wałcza i Złotowa doszło do kradzieży rowerów i motoroweru. Sprawcy zostali zatrzymani. Nie mniej policjanci apelują do mieszkańców o odpowiednie zabezpieczanie swoich jednośladów. Szczególnie w sezonie letnim padają one łupem złodziei. 
 

Wałecka policja zatrzymała dwóch 27-latków. Kradli głównie rowery górskie.  - Nocą wchodzili na prywatne osiedlowe posesje, gdzie nie zamknięte były ani furtka, ani brama, a okazją były również niezabezpieczone na podwórzu w żaden sposób rowery. Skradzionymi rowerami poruszali się tej samej nocy po osiedlowych ulicach i dokonywali kolejnych kradzieży. Z niezamkniętych samochód zaparkowanych przy prywatnych posesjach skradli dwie pary butów sportowych, laptopa, telefon komórkowy i saszetkę męską z dokumentami - relacjonuje oficer prasowy wałeckiej policji asp. Beata Budzyń. Rowery wróciły do właścicieli, ale pozostałego skradzionego mienia policjantom nie udało się do tej pory odzyskać. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Z tego powodu sąd może mu zwiększyć karę o połowę.

Do kradzieży rowerów doszło również na terenie Złotowa. Z terenu posesji przy ulicy Jeziornej skradzione zostały dwa rowery miejskie. Właścicielka wyceniła je na kwotę 900zł. Kobieta, stwierdziła, że skradzione rowery to jedyny środek transportu z odległej części miasta do centrum. - Niespełna 4 dni po zgłoszeniu, funkcjonariusze zatrzymali dwójkę mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży. Byli to mieszkańcy Złotowa w wieku 19 i 24 lat. Przeprowadzone przez policjantów czynności, doprowadziły do odzyskania skradzionych rowerów. Obaj złodzieje, usłyszeli już zarzut zaboru mienia, do którego się przyznali. Ponadto okazało się, że starszy przestępca, był poszukiwany do odbycia kary, w związku z tym został doprowadzony do zakładu karnego - powiedział rzecznik prasowy złotowskich policjantów mł. asp. Damian Pachuc
 

Do drugiej kradzieży doszło również w Złotowie, 6 czerwca tego roku w godzinach nocnych. Skradziony został motorower o wartości 1500zł. Również w tym przypadku policjanci zatrzymali sprawców. Okazało się, trójka mieszkańców Złotowa w wieku 15,18 i 20 lat z terenu posesji w centrum miasta skradła pojazd, którym jeden ze sprawców wyjechał z miasta i porzucił na terenie gminy Złotów. Motorower został odzyskany i przekazany właścicielowi. Trzech złodziei usłyszało zarzut kradzieży. Sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

opr. KPP Wałcz i KPP Złotów
fot. KPP Wałcz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group