Noc w lesie. Wyprawa do rezerwatu nietoperzy

25.05.2022   Autor: Redakcja
317---11
Nietoperze w pilskich lasach. Na nocną wyprawę do lasu zaprasza Nadnotecki Instytut UAM w Pile we współpracy z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra i Polskim Towarzystwem Leśnym. Noc w lesie już w najbliższy piątek od 18.00 do 22.00. 

Wstęp na to wydarzenie jest wolny. 

- Tegoroczna edycja poświęcona będzie skrytym nocnym łowcom – nietoperzom. Uczestnicy „Nocy w Lesie” będą mieli możliwość poznać różnorodność gatunkową tych latających ssaków, ich znaczenie w przyrodzie i sposoby ochrony. Wydarzenie podzielone będzie na dwie części: kameralną, odbywająca się w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile, przy ul. Kołobrzeskiej 15, podczas której odbędą się prelekcja i warsztaty chiropterologiczne oraz na część terenową – wieczorno-nocna wycieczka z chiropterologiem do lasu na poszukiwanie nietoperzy.
Podczas wycieczki uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jakie metody i narzędzia stosuje się do wykrycia obecności nietoperzy, oraz jakie gatunki można spotkać w naszych lasach. Trasa wędrówki będzie wiodła fragmentem Rynny Jezior Kuźnickich przez leśnictwo Łubianka (zbiórka parking leśny przy Leśniczówce Łubianka, w połowie drogi pomiędzy Dobrzycą a Starą Łubianką). Wycieczkę zakończymy wspólnym ogniskiem
- czytamy w zaproszeniu od organizatorów. 

W KUŹNIKU W PILE JEST TEŻ REZERWAT NIETOPERZE W STARYM BROWARZE 


Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w Nocy w Lesie pod opieką osoby dorosłej lub po okazaniu zgody rodzica/prawnego opiekuna.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group