Darmowa kastracja psów i kotów

12.05.2022   Autor: Jakub Sierakowski
695---293
Darmowa kastracja i znakowanie zwierząt w Wałczu. To efekt współpracy miasta z fundacją ZWIERZ. Zapisy do programu właśnie się rozpoczęły. 

- Pomysł urodził się z potrzeby. I ze współpracy z wałeckim stowarzyszeniem “Razem dla zwierząt”, które już w zeszłym roku zaproponowało nam taką współpracę. Jest to potrzeba we wszystkich samorządach. Dziko żyjące koty i zwierzęta - ich populację trzeba kontrolować i regulować, stąd ta akcja razem z fundacją “ZWIERZ”, dzięki której otrzymaliśmy 50% dotacji na kastrację dziko żyjących kotów - mówi Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza. 

Piła dopłaca do sterylizacji psów i kotów
 
Wolno żyjące koty, które już zostały poddane kastracji, będzie można rozpoznać dzięki nadciętemu uchu. Jeżeli chodzi o zwierzęta posiadające właścicieli, to zabiegowi kastracji mogą zostać poddane zarówno psy, jak i koty.
Warunki, które muszą spełnić właściciele, to: mieszkanie w Wałczu, pełnoletność, zaświadczenie o zaszczepieniu zwierzęcia na wściekliznę oraz brak prowadzenia hodowli. Informacje można uzyskać pod podanym numerem telefonu (793 306 020), a odpowiednie dokumenty można pobrać ze TEJ strony. Akcja potrwa do 31 października lub wyczerpania środków.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group