Nowe nogi dla Marka - zbiórka pieniędzy na remont fiata

14.04.2022   Autor: Redakcja
542---150
Marek w wyniku choroby powodującej przewlekłe zapalenie tętnic i żył stracił obie nogi. 66-latek mieszka w Gądku w gminie Szydłowo. Teraz jego przyjaciele zbierają pieniądze na remont samochodu, który pozwala Markowi w miarę samodzielnie funkcjonować. 

Marek był kelnerem. W 1984 roku zdiagnozowano u niego chorobę powodującą przewlekłe zapalenie zakrzepowo-zrostowe tętnic i żył obwodowych. Przeszedł cztery amputacje prawej nogi. 10 lat po diagnozie stracił drugą nogę. 

- Od tego czasu nasz przyjaciel porusza się na kolanach, co powoduje wiele dolegliwości (ropnie, odgniecenia, otarcia, krwawienia, itp.) Niestety Buerger to nie wszystko co zburzyło normalne życie Marka. Od 1997 roku dołączyły uciążliwe wrzody żołądka i dwunastnicy. Od 2010 roku ogromnego bólu przysporzyła dyskopatia wielopoziomowa. Nieoperacyjna. Szybko dołączyła choroba kardiologiczna, urologiczna, cukrzyca. Stan zdrowia z jakim przyszło żyć temu człowiekowi doprowadził do silnej nerwicy lękowej. Okropne schorzenie, które wykańcza organizm - czytamy na pomagam.pl 

Od 2017 roku 66-latek przeszedł kolejne cztery operacje (dwie operacje przepukliny, operacja cieśni nadgarstka prawego, później lewego).
- Wydawałoby się, że to już zbyt dużo jak dla jednego człowieka. Niestety... rok 2021 i kolejny wyrok. Nowotwór złośliwy węzłów chłonnych pachwinowych, barkowych i szyjnych. Duży guz w prawej pachwinie - czytamy dalej.

Jego przyjaciele zapowiadają walkę o jego zdrowie i życie. Teraz pilnym wydatkiem jest remont 22-letniego samochodu, który zastępuje niepełnosprawnemu mężczyźnie nogi.

ABY WESPRZEĆ MARKA WYSTARCZY KLIKNĄĆ TU 

- Tymi "nogami" jest 22-letni samochód dopasowany do jego niepełnosprawności, który wymaga kapitalnego remontu. Marek mieszka samotnie w wynajmowanym mieszkaniu. Niskie dochody utrudniają wszystko. Zwracam się z ogromną prośbą do przyjaciół, znajomych i wszystkich ludzi dobrej woli. Pomóżmy Markowi - czytamy w apelu. 

Wyznaczony cel zbiórki to 20 tys. zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group