W piątek na całym świecie modlitwy o pokój na Ukrainie. Również w Skrzatuszu

24.03.2022   Autor: Redakcja
507---467
Na prośbę papieża Franciszka - piątek 25 marca - będzie dniem szczególnej modlitwy o pokój na Ukrainie. Tego dnia papież dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Kościół w Polsce włącza się w tę inicjatywę - również diecezja koszalińsko-kołobrzeska. W związku z tym biskup skierował do diecezji krótkie słowo:

- Drodzy Bracia Kapłani, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Szanowni Państwo,

Zdając sobie sprawę z dramatu sytuacji, która dzieje się za naszą granicą, odpowiadając na wezwanie Papieża Franciszka, proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji 25 marca br. o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Proszę również by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Eucharystia może zostać odprawiona zaraz po odmówieniu aktu poświęcenia. Zapraszam do duchowej łączności kapłanów, osoby życia konsekrowanego, wszystkich wiernych, chorych i cierpiących, także pozostających w izolacji
- napisał ks. Edward Dajczak, biskup koszalińsko-kołobrzeski. 
OBCHODY DIECEZJALNE (25 marca):
- Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu - odmówienie Aktu i Eucharystia o godz. 17:00 (bp Edward Dajczak) - wydarzenie będzie transmitowane przez „Dobre Media”. 
- Koszalińska katedra - wg tego samego planu - (bp Krzysztof Zadarko). 

opr. ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group