Pogrzeby dzieci utraconych w Pile i Wałczu

23.03.2022   Autor: Redakcja
---52
Zbiorowe pogrzeby dzieci utraconych w naszym regionie odbędą się 25 i 26 marca w Wałczu i Pile. Pochowane zostaną prochy dzieci zmarłych w wyniku poronienia bądź martwego urodzenia, pozostawione w szpitalach. 
 
W Wałczu ósmy zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się 25 marca. Ceremonia rozpocznie się mszą św. o godz. 14.30 w kościele pw. św. Mikołaja. Następnie ok. godz. 15.15 nastąpią dalsze uroczystości pogrzebowe w kaplicy na cmentarzu na Dolnym Mieście (przy ul. Gen. Andersa). Pogrzeb odbywa się na koszt miasta i będzie miał charakter ekumeniczny. Obecnie w grobowcu znajdują się prochy 266 dzieci.
Z kolei w Pile czternasty pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się 26 marca. Tu ceremonia rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Jana Bosko, a po niej nastąpią dalsze uroczystości pogrzebowe na cmentarzu przy grobowcu Dzieci Utraconych. Pogrzeby dzieci utraconych w Pile odbywają się na mocy uchwały Rady Miasta. Do tej pory w Pile pochowano ciała 204 dzieci utraconych. W pilskim szpitalu odnotowuje się około 190 poronień rocznie.

opr. kuria koszalińsko-kołobrzeska
fot. archiwum
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group