Niebezpieczne wichury przeszły przez region

17.02.2022   Autor: Redakcja
581---53
Zerwane dachy i powalone drzewa. To efekt wichur, które przeszły w nocy nad naszym regionem. Strażacy mieli pełne ręce roboty. 

Najwięcej wyjazdów odnotowali strażacy z powiatu wałeckiego. Do godziny 9 brali udział w 50 akcjach. 97% z nich dotyczyło powalonych drzew, które blokowały drogi. W Wałczu przy ulicy Witosa wiatrołomy przewróciły się na budynek mieszkalny. W trakcie działań przy usuwaniu powalonego drzewa uszkodzony został także samochód Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirosławcu. Na auto spadł konar. 

33 wyjazdy do akcji odnotowali ratownicy z powiatu złotowskiego. W Głubczynie wiatr uszkodził dachy na trzech budynkach. Silny podmuch zerwał blachę z obory, magazynu i budynku inwentarskiego. W oborze było 60 sztuk bydła, natomiast w magazynie znajdowało się 100 ton zboża, które zostało zalane przez deszcz. W Sokolnie pod Tarnówką przewróciła się drewniana stodoła.
Pełne ręce roboty mieli także strażacy z powiatu pilskiego. Do akcji wyjeżdżali 27 razy. Wiatr zerwał dachy z dwóch budynków w gminie Łobżenica i gminie Wysoka. 

W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim odnotowano 9 interwencji. Podmuch uszkodził dachy w Straduniu i Połajewie. 

Strażacy z Chodzieży i okolic pracowali całą noc. W Prośnie zabezpieczali zerwany dach i linię energetyczną. 

Po wietrznej nocy występują także przerwy w dostawie energii elektrycznej. Prądu brakuje m.in w okolicach Trzcianki i Krzyża wielkopolskiego. Największe awarie odnotowano w gminach Łobżenica i Wyrzysk. Bez prądu są mieszkańcy kilkunastu miejscowości - Sławianowa, Dobrzyniewa, Rataj, Kruszek, czy Wiktorówka. Wszystkie awarie mają zostać usunięte najpóźniej do godziny 12.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group