Niespokojna pogoda w ostatnich dniach stycznia

26.01.2022   Autor: Redakcja
1037---314
Pogoda w ostatnich dniach stycznia nie będzie nas rozpieszczać. Druga połowa tygodnia przyniesie bardziej dynamiczną, a nawet niebezpieczną aurę. Od czwartku zacznie nasilać się wiatr, którego porywy w weekend mogą powodować lokalne szkody. Będą pojawiać się także opady deszczu i deszczu ze śniegiem. 

W kolejnych dniach Polska będzie pod wpływem wirów niżowych znad Atlantyku i Skandynawii. Nad naszym krajem przemieszczać się będą kolejne fronty atmosferyczne, które w regionie północnej Wielkopolski przyniosą kolejne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Będzie napływać dość ciepłe polarne powietrze. Przemieszczanie się układów niżowych sprawi, że nad obszarem Polski wzrośnie gradient baryczny, a ten przyczyni się do znacznego wzrostu prędkości wiatru. Duże wahania ciśnienia najbardziej będą dokuczać meteopatom. Mogą oni odczuwać senność, rozkojarzenie czy nasilenie różnych bólów.

W czwartek i piątek synoptycy prognozują pochmurną aurę z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią są przelotne opady deszczu – zwłaszcza w czwartek. Na termometrach zobaczymy w najcieplejszym momencie dnia kilka stopni powyżej 0. Ponownie pojawi się silniejszy wiatr, którego porywy mogą sięgnąć około 65km/h w rejonie północnej Wielkopolski. W nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie do około -2°C.
Sobota przyniesie całkowite zachmurzenie. Prognozowane są opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura w ciągu dnia wyniesie około 1 - 2°C. Na drogach może być bardzo ślisko. Wzrośnie jeszcze siła wiatru, który może osiągać w porywach nawet do 90 km/h. Zalecamy ostrożność, ponieważ wichura może uszkadzać drzewostan, budynki oraz zrywać linie energetyczne.

W niedzielę powinny pojawić się większe przejaśnienia. Opady nie są w tym dniu prognozowane. Ponownie napłynie trochę cieplejsze powietrze – temperatura wzrośnie do około 5°C. Pozostanie jednak z nami silny i porywisty wiatr. Jego prędkość może wynosić 80km/h.

Według synoptyków podobny typ pogody ma się także utrzymywać na początku przyszłego tygodnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group