Coraz bliżej drogi S10 od Stargardu do Piły

25.01.2022   Autor: Artur Maras
703---460
Zachodniopomorska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej na ten właśnie odcinek. 
 
- Jeżeli spojrzymy na mapę województwa Zachodniopomorskiego, to po zakończonej budowie drogi S6 między Goleniowem a Koszalinem to jest to drugie największe zadanie pod względem długości realizacyjnej. Oprócz samych prac projektowych będą wykonywane także badania podłoża. Wiercenia, sondowania, tomografia elektrooporowa, czyli bardzo szeroki zakres badan geologicznych - tłumaczy Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA w Szczecinie. 

Na podstawie których podejmowana będzie decyzja m. in o rozmieszczeniu niektórych obiektów inżynierskich na zaplanowanym ponad 100 km odcinku. Dokumentacja oraz wyniki badan geologicznych będą gotowe w przyszłym roku. Wydana w lipcu ubiegłego roku decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach określiła przebieg trasy eskpresówki. Będzie ona omijała miejscowości, przez które przebiega obecna DK10 w tym m. in. między Mirosławiec.
Nowa trasa połączy się z już istniejącą obwodnicą Wałcza. S10 będzie dwujezdniową drogą ekspresową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga ma zostać oddana do końca 2027 roku. 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group