Pożar w remizie OSP w Bądeczu. Ogień zniszczył też nowy wóz

04.01.2022   Autor: Mateusz Manthai
1009---227
Pożar remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bądeczu. Ogień strawił auto gaśnicze i salę wiejską. Trwa liczenie strat.  

Ogień pojawił się w poniedziałek nad ranem. Pierwsi na miejscu pojawili się tutejsi ochotnicy. Widząc płomienie wydobywające się z wnętrza garażu, strażacy w pierwszej kolejności wypchnęli auto. MAN trafił do jednostki zaledwie rok temu.  

– Zgłaszająca widziała, że pali się też samochód w pobliżu remizy. Faktycznie w Bądeczu jest to wszystko razem w obiekcie użyteczności publicznej – remiza, biblioteka i sala wiejska - tłumaczy mł. bryg. Paweł Kamiński, rzecznik prasowy pilskich strażaków. 

Żywioł zniszczył nowy samochód, na razie nie wiadomo, czy uda się go naprawić oraz mundury, motopompę i szafę z dokumentami. Spaliła się sala wiejska. Płomienie oszczędziły bibliotekę. Remiza była po remoncie.  

 
– Jest to ogromny żal. Każdy przychodząc tutaj dzisiaj, nie może na to patrzeć. Było widać płomienie, było bardzo dużo dymu, więc było ciężko ocenić, w którym miejscu dokładnie się pali. Po prostu chciało mi się płakać. Byłam załamana - przyznaje Dorota Pfitzner, sołtys Bądecza. 

ABY WESPRZEĆ ODBUDOWĘ REMIZY WYSTARCZY KLIKNAĆ TU 

Nie wiadomo, czy budynek będzie nadawał się do użytku.  Przyczyny pożaru ustalać będą biegli. Niewykluczone, że mogło dojść do wybuchu pieca w kotłowni pomiędzy garażem a salą wiejską.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group