Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rychliku jest już gotowy

31.12.2021   Autor: Redakcja
405---445
Wyremontowany od podstaw budynek czeka już tylko na odbiory techniczne. Obiekt będzie służył mieszkańcom całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.  
 
Warsztaty ekologiczne, a nawet kulinarne. Szkolenia, koncerty i spotkania miłośników przyrody. Temu wszystkiemu służyć będzie Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rychliku.  
- Rychlik tak naprawdę naturą chce się promować, także idzie to w parze z tym jak sołectwo i mieszkańcy sołectwa chcą być rozpoznawalni na tle mapy Wielkopolski - twierdzi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki. 
 
Z nowoczesnego ośrodka korzystać będą nie tylko mieszkańcy sołectwa, ale całego powiatu. Główną tematyką będzie popularyzowanie wiedzy o środowisku.  
 
- Musimy zacząć dbać o naszą ekologię, o nasze środowisko, w którym żyjemy - przekonuje Jacek Warnkowski, sołtys wsi Rychlik. 
 
Przebudowa obiektu oraz jego wyposażenie, na które jeszcze sołectwo czeka, pochłonęło ponad milion złotych, z czego niemal 740 tysięcy złotych to pieniądze unijne.  

- Rychlik jest również aktywny, jeśli chodzi o wielkopolską odnowę wsi, startuje w wielu konkursach w tym roku również Rychlik otrzymał nagrodę w ramach Aktywna Wieś Wielkopolska - 4 tysiące złotych - dodaje Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. 
 
Przez 5 lat mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać z obiektu za darmo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group