Siatkarski mecz roku w Pile!

23.12.2021   Autor: Redakcja
---257

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski KPS STALPRO Joker Powiat Pilski uległ 0:3 aktualnemu Mistrzowi Polski Jastrzębskiemu Węglowi.

Dwukrotny Mistrz Polski (2004 jako Ivett Jastrzębie i 2021) wystąpił w Pile w „przemeblowanym” składzie. W wyjściowym zestawieniu znalazło się aż czterech zmienników: Eemi Tervaportti, Dawid Dryja, Jakub Macyra oraz Szymon Biniek.  Już w pierwszym secie z powodu urazu pleców boisko opuścił Dryja, a w jego miejsce wszedł zwykle grający w pierwszej szóstce Łukasz Wiśniewski.

W pierwszym secie ekipa gości od początku nadawała rytm gry (8:4, 10:5, 12:6). Wynikiem tego było zwycięstwo 25:18.

Druga odsłona miała bardziej wyrównany przebieg. Na tablicy wyników długo utrzymywał się wynik remisowy (3:3, 7:7, 9:9). Dzielnie walczących zawodników Jokera złamał dopiero świetną zagrywką Trevor Clevenot. Jastrzębianie odskoczyli na 6 punktów (10:16). Pilanie próbowali wyciągnąć ze swojej gry ile się da, ale starczyło to jedynie na zdobycie 15 punktów w drugim secie.

Trzecia partia to już koncertowa gra aktualnych Mistrzów Polski. Szybko objęli prowadzenie, z czasem tylko je powiększając. Nie pomogła przerwa na żądanie trenera Mateusza Sylli. Mimo ogromnego zaangażowania pilanie nie mogli przeciwstawić się sile zagrywki i ataki Jastrzęgskiego Węgla. Ostatecznie ulegli w trzeciej partii 11:25.

Drużynie KPS STALPRO Joker Powiat Pilski pozostała walka o ligowe punkty. Obecnie po 12. kolejkach pilanie z dorobkiem 29 punktów zajmują czwarte miejsce w drugoligowej tabeli. Do końca pozostało dziesięć spotkań.